Szmaragd oraz cyrkon - kamienie szlachetne używane w biżuterii

Kamienie szlachetne są niezwykle często używane przy wytwórczości biżuterii. Do przeważnie stosowanych kamieni szlachetnych przynależą diamenty, perły, i także szmaragdy oraz cyrkony.


Kwiatowe wzory od Deichmann
Napisał: Deichmann
Na podstawie: Deichmann


Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Mają wysoką wartość, są niebywale cenne, a co więcej niesłychanie śliczne. Szmaragdy posiadają piękną, zielonkawą barwę, doskonale prezentują się w kolczykach, bransoletkach bądź też pierścionkach Odwiedź stronę partnera - gemeo.pl. W dzisiejszych czasach szmaragdy zazwyczaj są przygotowywane syntetycznie. W branży jubilerskiej stosuje się także szmaragdy naturalne, niemniej są one wygrzewane w olejach, co zezwala na uniknięcie skaz lub pęknięć.
Cyrkon także jest niezwykle cenionym kamieniem jubilerskim oraz kolekcjonerskim. Niemniej jednak posiada on jeszcze mnogość rozlicznych zastosować Całość oferty poznasz na stronie gemeo.pl. Cyrkon używany jest w szczególności w stomatologii, do przygotowywania materiałów żaroodpornych i ognioodpornych, mało tego stosuje się go w reaktorach nuklearnych, przy produkcji pigmentów i farb, i także w przemyśle chemicznym. Cyrkon posiada również wielkie wykorzystanie w produkcji szkliw, ceramiki, a także włókien i materiałów ściernych. Cyrkon to szczególny kamień, jaki występuje w nadzwyczaj wielu ślicznych barwach - żółtej, pomarańczowej, i także czerwonej, zielonej albo niebieskiej. Wyróżniamy również cyrkony fioletowe i bezbarwne.


Biżuteria, w jakiej użyto cyrkonów jest nadzwyczaj cenna, cechuje się też doskonałą klasą i ślicznym wyglądem, gdyż kamień ten jest faktycznie zachwycający.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-15 12:01:40
Tagi: materiał, SPA, prezent, bransoletka, przemyśle