Dbaj o swe stopy… za pomocą skarpet każdego dnia

Mnóstwo osób nie poświęca niemal żadnej uwagi skarpetom. Kupuje jakiekolwiek, nie rzadko sugerując się jedynie ceną lub ich wyglądem. Niestety, jest to ogromny błąd.


Większość z nas nosi skarpety niemal każdego dnia.
modne kolorowe skarpetki
Napisał: socktok.pl
Na podstawie: http://socktok.pl/


Dlatego też, źle dobrane skarpety mogą bardzo źle wpływać na nasze stopy, które noszą je na sobie przez większość dnia. Działa to jednak również i w drugą stronę – odpowiednie skarpety mogą być zbawienne! Jeżeli bowiem chodzi o skarpety producent producentowi nie równy (unipex.com.pl). Nie przejmuj się więc wyłącznie wzorem czy ceną. W nawet najpiękniejszych skarpetach, które wykonane są z nieoddychającego materiału, stopa jest zmęczona. Co więcej, ze względu na brak przepływu powietrza, powstawać będzie nieprzyjemny zapach, szczególnie odczuwalny latem i w cieplejsze dni. W jaki sposób więc wybrać dobre skarpety?


Podstawowa reguła jest następująca – czytaj skład skarpet. Skarpety powinny łatwo przepuszczać powietrze i umożliwić stopie „oddychać”. Powszechnie wiadomo, że najbardziej rozpoznawalnym oddychającym składem skarpet jest bawełna. Powinna więc ona stanowić przytłaczającą większość składu Twoich skarpet. Nie jest jednak możliwe, by skarpety były wyprodukowane w sto procentach z bawełny. Jaki jest powód? Ze względu na to, żę bawełna nie jest materiałem rozciągliwym. W praktyce oznacza to tyle, że skarpety wykonane jedynie z bawełny, nie trzymałyby się naszej stopy i najzwyczajniej – SPAdały. Dlatego do wszystkich skarpet dodawane są także inne materiały. Aby dodać skarpecie elastyczności dodaje się do niej zazwyczaj tak zwany elastan.
Nie powinien on jednak stanowić wiecej niż kilka procent składu skarpet! Pośród innych materiałów dodawanych w skład skarpety frotte wydaje się być jednym z najbardziej przydatnych. Szczególnie wtedy, gdy frotte zastosowane jest na spodzie skarpet. Frotte zapewnia wówczas miękkość podczas stawiania kroków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-14 20:34:40
Tagi: Kolor, SPA, wygląd, czas