Z jakich przyczyn nowoczesne pampersy są o wiele częściej wykorzystywane niż pieluszki tetrowe

Wilgotne pieluchy wielorazowe lleżące w koszu można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wrzucaną tego dnia pieluszkę. Zabrudzone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo pranie wymagało kupna specjalnych proszków do prania i wykorzystania gorącej wody - czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w wielkim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali gehennę, kiedy w pociągu berbecia trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być lepsze: są jednokrotnego użytku, niemalże sterylne, można je bez wysiłku założyć berbeciowi nawet w trakcie zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają nieprzypadkowo przeznaczone do tych celów pomieszczenia.

WielorazowePieluszki.pl
Na podstawie: http://www.wielorazowepieluszki.pl/
Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie należy namaczać gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też konieczności wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://bestcar-chorzow.pl/) podobne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie - na pewno również Cię zaciekawią.

Jeżeli pieluszki są mocno zanieczyszczone można zastosować pranie podstawowe z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Producenci artykułów dla niemowlaków poszli jeszcze krok dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis przebranie mikołaja, a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą fascynujące.

Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony od razu nie przemakały, a drugiej, by dziecko odczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z tetry - za bardzo krępuje ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że... raczkuje w pieluszce.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej rodziców powraca do stosowania pieluszek wielorazowych, ponieważ pociecha ma kontakt z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 00:12:08
Tagi: mydło, pieluchy, pralka