Jak efektywnie zwiększyć nadzieje na uzyskanie odszkodowania?

Ofiarom wypadków komunikacyjnych należy się z tego tytułu odszkodowanie z OC winowajcy. Jednak Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie chciało w maksymalny sposób obniżyć jego wysokość. Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w tego typu sprawach.


Zyski, które można osiągnąć poprzez przeprowadzenie takiego działania są jednak znacznie bardziej znaczące.
W zależności od danej sytuacji, taka kancelaria nie tylko może pomóc uzyskać jak największe odszkodowania komunikacyjne, lecz także np. środki pieniężne z ubezpieczenia wypadkowego. Pomoc mecenasa jest w takich okolicznościach wręcz niezbędna, ponieważ nawet jeżeli sprawa nie dotrze do sądu, to i tak powinna przebiegać w granicach prawa. A są tam zapisy, które nie są znane dla szarego człowieka. Dla przykładu dla każdego mecenasa "odszkodowanie" nie jest równoznaczne z terminem zadośćuczynienie. Odmienność opiera się na rodzaju uszczerbku, który miałby być za ich pomocą naprawiony. W praktyce zadośćuczynienie tyczy się szkody cielesnej, z kolei odszkodowanie - materialnej. Przykładowo jeśli będzie miał miejsce wypadek na nie odśnieżonej albo oblodzonej jezdni, trzeba stosownie przygotować materiały dowodowe. Najlepszym wyjściem jest wykonanie dokumentacji fotograficznej, która przedstawia stan ulicy lub drogi w momencie np. upadku.


spory
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Fotografie muszą zostać także zrobione przy użyciu większej perspektywy. Dzięki temu powinno być możliwe ustalenie danych adresowych w postaci np. nazwy konkretnej ulicy. Niezwykle cenne jest ponadto ustalenie danych teleadresowych do świadków wydarzenia. Dzięki temu będzie możliwe sporządzenie przez te osoby oświadczenia, w którym potwierdzą czas, miejsce i powód wystąpienia szkody.
W oświadczeniu tym muszą zostać także przedstawione krótko obecne tam w tamtym czasie warunki pogodowe. Pomocy w tego typu okolicznościach często udzielają osoby obce, z którymi trudno się później skontaktować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 10:03:01
Tagi: kancelaria, kontakt, zatrudnienie