Czy studiowanie prawa ma jeszcze sens?

Coraz więcej młodych ludzi kończy uczelnię i nie będzie mieć szans na znalezienie zatrudnienia w wymarzonym zawodzie. Prawo, jako jeden z niewielu kierunków humanistycznych, przynosi duży wachlarz możliwości dla absolwentów.


Mimo że ów kierunek kończy coraz to więcej osób, prawo bez ustanku cieszy się dużym aplauzem w społeczeństwie.
Z drugiej zaś strony, przesyt jurystów na rynku zaczyna już być zauważalny. Czy opłaca się zatem studiować prawo http://adwokat-jurendt.pl/wynagrodzenie/ czy może lepiej zdecydować się na co innego?


wyobrażenie - mieszkanie
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Prawo daje obszerne spectrum możliwości: sędzia, adwokat, komornik. Absolwenci prawa mogą również szukać zatrudnienia w prywatnych Przedsiębiorstwach, ogromnych korporacjach, biurach, albo na uczelni. Jeżeli student wybrał specjalizację prawo (sprawdź przykłady) karne skarbowe, może podjąć pracę w urzędzie skarbowym. Ilość propozycji pracy dla jurystów jest dość spora. W dzisiejszych czasach poszukiwani są na pewno komornicy i eksperci od odzyskiwania wierzytelności. Bez kłopotu pracę znajdą radcowie prawni i prawnicy specjalizujący się w prawie międzynarodowym jak też Wspólnoty Europejskiej. O wiele łatwiej jest jednak znaleźć pracę, jeżeli jest się ekspertem w danej dziedzinie prawa. W najwyższym stopniu poszukiwani są w tej chwili profesjonaliści od prawa fiskalnego, prawa ochrony środowiska, publicznych zamówień, bądź nieruchomości. Również specjaliści z tak zwanej "niszy prawniczej mogą liczyć na ciekawą jak też dobrze płatną pracę. Trzeba też odnotować, że zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć ciekawą ofertę pracy w wielkich, rozwijających się miastach, a szczególnie stolicy.
Jednakże nawet ci, którzy nie zamyślają wielkiej kariery i nie są zaciekawieni poszerzaniem już zawczasu własnych horyzontów, na pewno znajdą stałą, dosyć dobrze płatną pracę w referacie, choć i ta będzie także wymagała specjalizacji i wytrwałej pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:17:50
Tagi: biura, notariusz, Przedsiębiorstwa