Unia Europejska i jej duże dotacje dla państw członkowskich

Wszystkie grupy społeczne chciałaby otrzymać jakieś dotacje ze Wspólnoty Europejskiej. Jednak bardzo często słyszymy o dotacjach dla rolników, jak też o dotacjach dla dopiero, co powstających firm i małych i średnich przedsiębiorstw. Sporo ludzi narzeka, że dotacje unijne omijają przeciętnego Nowaka. Jednak rzeczywistość jest taka, że jeżeli ma się koncept na siebie, na własną firmę, to na sto procent będziemy mogli chociaż wystąpić o przyznanie dotacji dla stawiającego pierwsze kroki biznesu. Jeśli, więc chcemy dostać pieniądze z Unii Europejskiej powinniśmy poszukać punktów informacyjnych związanych z informacjami o dotacjach, we wszystkich urzędach powinna być ktoś kompetentny, kto udzieli nam konkretnych informacji. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać dotację. Jednak dobrze dowiedzieć się też czy pożyczka jest bezzwrotna. Bywa, że jesteśmy zobowiązani jakiś procent z dotacji oddać, po pewnym czasie.
Oszczędności to sposób na bezpieczne jutro
Bank Uni Europejskiej
Napisał: Yukiko Matsuoka
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, jeśli sami nie zaczniemy oszczędzać, to zdecydowanie ciężko będzie nam mieć jakieś godziwe warunki na stare lata. Jak wiemy czasy są bardzo niepewne przez, co dobrze jest posiadać jakieś pieniądze które są na gorszy czas. W innym wypadku, gdy zdarzy się coś zaskakującego będziemy zmuszeni do skorzystania z kredytów, których odsetki sprawią, że będzie nam trudno wyjść z tego kredytowego zobowiązania.

Sądzisz, że niniejszy post jest absorbujący? Kliknij oprócz tego ten ważny tekst - to niezwykle cenne źródło informacji na prezentowany temat.

Dlatego warto jest mieć własne oszczędności. Konta oszczędnościowe jak są idealnym rozwiązaniem, kiedy na przykład nie odprowadzamy składek do ZUS-u. Zajęcia na popularnych umowach „śmieciowych” nie pozwala na otrzymanie renty czy emerytury od państwa. Tak, więc warto ubezpieczać się samemu. I nie chodzi tu tylko o zwykłe ubezpieczenie, ale chodzi również o zabezpieczenie siebie na starość. Pośród kont oszczędnościowych jest wiele opcji. Można postawić na takie konta, z których przez długi czas nie będziemy mogli nic podjąć z konta, są też takie, z których możemy zwyczajnie korzystać, o ile, co miesiąc wpłacamy określoną kwotę pieniędzy. Opcji jest wiele, tak, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zapoznać się z ofertą kilku banków, co do kont oszczędnościowych i wybrać to, które będzie najlepszym rozwiązaniem w naszej sytuacji.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:40
Tagi: ubezpieczenie, Konto oszczędnościowe, dotacja, dotacje unijną