Kot w domu – jak zatroszczyć się o ukochanego pupila?

Kot jest naprawdę sympatycznym stworzeniem, w związku z tym bardzo dużo osób decyduje się na wzięcie do domu kociaka. Zanim jednak przyniesiemy małego kociaka do domu powinniśmy się porządnie do tego przygotować.
Każdy kot potrzebuje miski z której będzie jadł, miejsca przeznaczonego do spania, akcesoriów do dbania o sierść, ale także kuwety, w której będzie załatwiał swoje potrzeby natury fizjologicznej. W sprzedaży znajduje się naprawdę duży wybór kuwet dla kotów. Są wśród nich takie wyjątkowo proste , a jednocześnie niekosztujące dużo, ale też i takie, które w niczym nie przypominają wyprodukowanego z plastiku prostokątnego pojemnika. Do kuwetypotrzebny jest oczywiście także piasek bądź żwirek.W zdecydowanej większości przypadków wybierany jest żwirek. Jest on także oferowany w ogromnym wyborze. Począwszy od wyjątkowo tanich, kończąc na kosztujących więcej wyprodukowanych z silikonu. W ostatnim czasie wśród tworzonych dla kociaków żwirków pojawiła się nowość: żwirek drewniany dla kota. Coraz częściej kupowany żwirek drewniany dla kota robiony jest z materiałów, które mają charakter naturalny - sprawdź, czy u ciebie się sprawdzi żwirek dla kota z drewna . W jego składzie obecne jest drobne siano, makulatura i drewno. Jest zupełnie biodegradowalny. Oferowany jest w opakowaniach różnej wielkości, w wersji zbrylającej się bądź nie. Koniecznie trzeba pamiętać, aby kupić też łopatkę do usuwania żwirku z kuwety oraz parę zabawek. Żwirek powinno się kupować w sporej ilości - na zapas.
kot
Napisał: Matthias Ripp
Na podstawie: http://www.flickr.com


Trzeba zatroszczyć się również o odpowiednią karmę dla naszego małego kotka. Pamiętać należy, że kotom szkodzi mleko od krowy. Do picia podawać trzeba im albo odpowiednie mleko dla kotów, albo tradycyjną wodę. Kotu trzeba zapewnić również możliwość ścierania pazurów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, które nie wychodzą na dwór. W sklepach zoologicznych jest duży wybór najróżniejszych drapaków dla kociaków.


Przynosząc do domu kotka, należy wybrać się z nim do lekarza weterynarii. Nasz mały domownik musi przejść serię niezbędnych szczepień, trzeba też podać mu leki na odrobaczenie. A czym karmić kociaka? Można karmić go specjalnie przygotowaną suchą karmą, karmą mokrą, która sprzedawana jest w puszkach, ale można także podawać mu świeże mięso. Kotom nie powinno się podawać kości, zwłaszcza tych z drobiu. Mięso, które podaje się kociakowi musi być świeże. I jeszcze jedna uwaga: nie wolno karmić go go resztkami , które zostały z naszego posiłku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:26:36
Tagi: akcesoria, kuweta, kociak