Wybierz się na urlop w polskie Pieniny

Góry działają kojąco na organizm, dotleniają, wyciszają. Skoncentrowanie, którego nastręcza włóczęga po trudniejszym szlaku bez podważania jest procedurą na zapomnienie o odłożonych w domu problemach. Dla ceniących aktywny wypoczynek, trekking po górach jest znakomitym pomysłem treningowym, gdyż regularne wędrówki wpływają na poprawę kondycji i wytrzymałości organizmu. Wierzchołki Pienin nie mają może obezwładniających wysokości, lecz krajobraz z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu prześliczne i zapierają dech w piersiach. Liczne szlaki turystyczne zapewniają mnóstwo świetnych wrażeń estetycznych i wizualnych.
Będąc w Pieninach należałoby również wybrać się drogą, która prowadzi wzdłuż przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru.

Poszukujesz fascynujących wiadomości na prezentowany temat? To idealna chwila, gdyż jest przygotowany oryginalny tekst, który ma istotne informacje na taki temat.

Przebojem krajoznawczym w owych okolicach jest naturalnie spływ Dunajcem na tratwach kierowanych przez flisaków.
góry
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Powodów, aby zwiedzić Pieniny jest dużo, a ów decydujący ciężko jest ubrać w słowa, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te czarowne tereny. Jest tam po prostu cudownie i przepięknie - poznaj szlaki turystyczne. Wszechobecna zieloność momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany cudownie kontrastują z dostrzegalnymi z dali wyrazistymi, zaśnieżonymi szczytami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych lokalizacji turystycznych w Polsce, dlatego też baza noclegowa przygotowana jest na przyjęcie znacznej ilości gości. Przeważnie dominują kwatery prywatne, jednak można także wybrać różnego gatunku ośrodki, pensjonaty, bądź góralskie domki Szczawnica - góralskie domki szczawnica. Zasadniczą bazę noclegową stanowią Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.Pieniny to obszar porządnie przygotowany turystycznie, ma różnorodną bazę noclegową, dlatego też planując urlop w owym miejscu, można w każdym dniu być w innym punkcie i spędzać czas w inny sposób.


Wędrówka po górach jest nie tylko sprawdzianem dla ciała, lecz także sprawdzianem umiejętności organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych przypadkach. W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi jest możliwość lepiej poznać swoje słabości i wartości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-02 14:14:46
Tagi: góry, pensjonat, baza noclegowa