Z pozwem wygrasz łatwiej, kiedy trochę się dowiesz – Nie bój się. Posiądź wiedzę.

W sprawach sądowych poruszane są problemy, które zostały zgłoszone przez stronę poszkodowaną. Warto pamiętać, że nikt nie chce zbyt długo dochodzić swoich racji. To sprawia, że wiele osób przychyla się do kompromisów zaproponowanych przez oskarżonego przed rozpoczęciem postępowania. Jeśli chcemy zapobiec postępowaniu, trzeba pamiętać o możliwościach, jakie podaje nam prawo. Ważne bywa nauczenie się tworzenia tzw. pism procesowych.


adwokaci
Napisał: Gage Skidmore
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pismo procesowe to m.in. oświadczenie, odpowiedź na pozew (odpowiedź na pozew - jak napisać) itd. kontynuowania stwarzane poza dysertacją. To, jak powinny one prezentować się (a dokumentniej jaką treść zawierać), opisuje kodeks postępowania obywatelskiego (kpc). Powinno się tego przestrzegać, ponieważ pominięcie przynajmniej jednej z poniższych adnotacji sprawia, iż sąd nakaże je dopełnić. Zgodnie z art. 126 kpc pismo procesowe zawsze powinno zawierać:
- informacje o sądzie, do którego jest składane, imiona i nazwiska stron postępowania oraz dane ich przedstawicieli ustawowych i potencjalnych pełnomocników, np. radcę;
- adnotację na temat typie pisma – na przykład odpowiedź na pozew o alimenty (zobacz adwokat podział majątku), wniosek o stwierdzenie ojcostwa;
- opis warunków towarzyszących składaniu pisma oraz przedstawieniem dowodów na faktyczność konkretnych zdarzeń;
- odręczne podpisy poszkodowanego i pozwanego;
- spis załączonych dokumentów.


budynek sądu
Napisał: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Procesy są bez wątpienia związane ze stresującymi emocjami, lecz niekiedy pozwalają dojść do prawdy. Trzeba pamiętać, że jeśli nie mamy pewności, że pozywamy właściwą osobę, możemy zostać oskarżeni o pomówienie i zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Nie warto więc rozpoczynać procesu, gdy brakuje przekonania, iż może zakończyć się on spodziewanym przez nas skutkiem. Stworzenie pisma procesowego najlepiej jest zlecić ekspertom - spójrz na to.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najbogatsze źródło danych? Tak jest i w tym wypadku - gdy klikniesz ten link, odkryjesz podobne cenne wiadomości.

Pozwala to uniknąć błędy formalne, które częstokroć, kiedy występują oddalenia pisma. Prawnik z pewnością takich błędów uniknie, co znacznie przyspieszy rozstrzygnięcie. Niektóre składniki pisma procesowego łatwo przeoczyć, jeśli nie jest się ekspertem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-20 14:15:32
Tagi: ekspert, Adwokat, prawnik, proces, profesjonalista